اخبار گردشگری

کشف هرمی ۳۷۰۰ ساله در جنوب قاهره

تیمی از باستان‌شناسان در مصر موفق به کشف بقایای یک هرم ۳۷۰۰ ساله در ۳۰ کیلومتری جنوب قاهره شدند.

نور فیتوپلانکتون ها در ساحل ، لاوان

موجودات ریزی که در سطح سواحل سوئد برای ماهیان حیاتی هستند در شب از خود نوری منتشر می‌کنند که تصاویر بسیار شگفت انگیزی را ایجاد می‌کند.

انواع بلیط پرواز(چارتری و سیستمی)،معایب و مزایا

انواع بلیط پرواز(چارتری و سیستمی)،معایب و مزایا

در اماکن عمومی،کمپ نزنید

ستاد هماهنگی خدمات سفر درخواست کرد: در اماکن عمومی چادر نزنید در اماکن عمومی چادر نزنید هم رسانی نامشخص چادر زدن مسافران نوروزی در اصفهان ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در اطلاعیه ای، به مسافران نوروزی توصیه کرد؛ در اماکن عمومی، پارک ها و حاشیه های رودخانه کمپ نزنند.

دفاتر گردشگری که قیمت خدمات خود را بیش از سقف تعیین شده افزایش دهند مشمول جریمه خواهند شد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به سقف تعیین شده برای خدمات هتل ها و بلیط هواپیما در ایام نوروز، بیان کرد: " دفاتر گردشگری که قیمت خدمات خود را بیش از سقف تعیین شده افزایش دهند مشمول جریمه شده و با آنها برخورد می شود".

ایام نوروز تعداد متقاضیان برای خرید بلیت هواپیما پروازهای داخلی و خارجی افزایش می یابد

با نزدیک شدن به آستانه سال نو و ایام نوروز تعداد متقاضیان برای خرید بلیط هواپیما پروازهای داخلی و خارجی افزایش می یابد از این رو پیش بینی می شود با کاهش ظرفیت ها در روزهای آینده، تقاضا برای خرید بلیط به حداکثر میزان خود برسد.

صومعه ای در دل صخره های مونته نگرو

صومعه ی سفید رنگ و براق اوستروگ Ostrog به شکلی معجزه آسا در دل صخره قرار گرفته است که 900 متر بالاتر از دره ی «زتا» Zeta قرار گرفته و مهم ترین مکان در مونته نگرو برای مسیحیان ارتودوکس به شمار می رود که سالانه بیش از یک میلیون توریست را به خود جذب می کند. اینجا حتی با وجود زائران، گردشگران و غرفه های سوغاتی، مکانی بسیار تاثیرگذار و جذاب است.

آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا آبشاری است که در جنوب قاره‌ی آفریقا، روی رودخانه‌ی زامبزی و در خط مرزی زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است. این آبشار ارتفاع ۱۰۸ متر است که، عریض‌ترین آبشار جهان شناخته می‌شود. همچنین عرض دو سوی آبشار ویکتوریا به ۱۷۰۰ متر می‌رسد.

سفرهای ترسناک گالیور

گردشگری وحشت: سفرهای ترسناک گالیور ژاپن از جمله کشورهایی است که به دلیل حضور یک جنگل مرموز، مقصدی ایده‌آل برای گردشگری وحشت است. اما این روزها بقایای پارکی تفریحی با حال و هوای پر رمز و راز و تا حدودی ترسناک به جاذبه‌ای جدید در این حوزه تبدیل شده است.

نوروز ۹۶ اولین قطار گردشگری اهواز، راه اندازی می شود

مدیرکل راه آهن جنوب بیان کرد: با توافق صورت گرفته میان راه آهن کشور و سرمایه گذار بخش خصوصی اولین قطار گردشگری بین اهواز و تنگه 5 در محدوده راه آهن زاگرس راه اندازی می شود.