مقالات گردشگری

گردشگری ماجراجویانه AdventureTourism

گردشگری ماجراجویانه (adventure tourism) شامل سفر های با اهداف خاص برای کاوش تجربیات جدید است که اغلب شامل ریسک کردن یا کنترل خطر همراه با چالش شخصی،در یک محیط طبیعی یا عجیب و غریب است.

گردشگری ماجراجویانه AdventureTourism
بیشتر بدانیم کیش 1

کیش از نظر پوشش گیاهی در منطقه نیمه حاره ای جنوب ایران قرار گرفته است . وجه مشخصه این منطقه حضور گیاهان مقاوم در برابر خشکی است که موجب سازگاری جالب توجهی در گیاهان منطقه شده است.

بیشتر بدانیم کیش 1
برترین ایرلاین های دنیا

بی شک صنعت هوانوردی دنیا،به سمت و سویی می رود که هیچ پایانی برای کمیت ها و کیفیت های آن قابل تصور نیست.

برترین ایرلاین های دنیا
مشهد را بیشتر بشناسیم 2

رفتن به سفر همیشه لذت بخش بوده و هست چرا که استراحت و تفریح موجب تلطیف روحیه و تجدید قوا می گردد. همواره یکی از بخش های جذاب هر سفر ، خرید و تهیه سوغاتی است!

مشهد را بیشتر بشناسیم 2
فواره تروی

«فــواره تــروی» كــه شــامل مجموعه ای اســت از فواره هــای كوچــک و بــزرگ، يكــی از زيباتريــن آب نماهــای جهــان بــه شــمار می آيــد كــه در منطقــه «تــروی» در شــهر «رم» در محــل تقاطــع ســه خيابــان بــه نــام «آكــوا ورجينــه» قرارگرفتــه و به عنــوان بزرگ تريــن فــواره دوران بــاروک، از جاذبه هــای مهــم گردشــگری ايتاليــا بــه شــمار می آيــد.

فواره تروی
راهکارهای حفظ سلامت در پرواز

مقوله سفرهای هوایی علیرغم فراگیری آن ها در روزگار کنونی،همچنان حائز نکاتی است که رعایت راهکارهای حفظ سلامت در پرواز آن ها می تواند تاثیر مستقیمی در کیفیت سفر داشته باشد.م.اردی که بعضا سخت و دشوار نیست وبا به کارگیری روش های ساده ای می توان از حصول نتیجه آن ها اطمینان حاصل کرد.

راهکارهای حفظ سلامت در پرواز
مشهد را بیشتر بشناسیم 1

در تاریخ ۸ آبان ماه سال ۱۳۸۸(8/8/88) مصادف با سالروز ولادت امام هشتم شیعیان ، مشهد رسما توسط رئیس جمهور وقت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، به عنوان « پایتخت معنوی ایران » انتخاب شد .

مشهد را بیشتر بشناسیم 1
خانه مردم شناسی بومیان کیش

یکی از شخصیت‌های معروف و محبوب کیش که در گذشته تاجر مروارید و صاحب یکی از بزرگ‌ترین لنج‌های بادبانی بود و به حرفه تجاری و گلافی (لنج سازی) نیز مهارت داشت، به نام مرحوم حاج عبدالله بن شاهین، وارث خانه ای در جزیره از سه نسل قبل خود بود .

خانه مردم شناسی بومیان کیش
چرا رزرو بلیط به صورت اینترنتی

زمان و سرعت انجام کارها ، در دنیای پرشتاب امروزی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است . تا جایی که در حال حاضر صرفا انجام یک کار بخصوص و به فعلیت رسیدن آن مطرح نیست بلکه آن چه مهم است آن است که چه مدت زمانی برای انجام کار مورد نظر صرف شده است .

چرا رزرو بلیط به صورت اینترنتی
یک روز گشت اطراف مشهد

جالب است بدانید بسیاری از این تفرجگاه‌‌ها و طبیعت‌های اطراف مشهد، سابقه‌ای بسیار قدیمی‌ و حتی چندهزارساله دارند؛ یعنی از همان گذشته جزو آبادی‌هایی محسوب می‌شدند که مردم زیادی در آنجا زندگی می‌کردند و حتی برای محافظت از خود، دور آن دیوار می‌کشیدند و قلعه می‌ساختند. پس از گذشت سال‌ها کم‌کم مردم از آن زندگی فاصله گرفتند و به شهرهای بزرگ‌ مثل مشهد کوچ کردند اما آن مناطق همچنان سرسبز ماندند و حالا مناطق ییلاقی اطراف مشهد شمرده می‌شوند. هنوز هم اگر به اسجیل، آب‌گرم، اخلمد و... سربزنید، نشانه‌هایی از یک کاروانسرا، آب‌گیر و قلعه می‌بینید؛ البته چون حفاظت خوبی از این مکان‌های تاریخی نشده است، فقط خرابه‌های آن جلوی چشم شماست، اما همین خرابه‌ها نشان می‌دهد که این ییلاقات برای خود تاریخی طولانی دارند. خلاصه تصور نکنید تاریخ منحصر به داخل شهر مشهد و مکان‌های تاریخی‌مذهبی آن است، بلکه مراتع سرسبز و برخی چشمه‌های اطراف شهرمان، نیز قدمتی چندهزارساله دارند که در تاریخ از آن‌ها یاد شده است.

یک روز گشت اطراف مشهد