مقالات گردشگری

نکات ایمنی در سفر با هواپیما

هنوز هم خیلی از مسافران و گردشگران از پرواز می ترسند . و ترجیح می دهند به جای رزرو بلیط هواپیما و سفر هوایی ، روش دیگری را برای سفر انتخاب نمایند . اما نکاتی هستند که با توجه به آن ها می توانید سفر هوایی خوبی را تجربه کنید .

نکات ایمنی در سفر با هواپیما
موزه اسلحه مشهد

گنجینه‌ سلاح موزه‌ مرکزی آستان قدس رضوی در تیر ماه سال 1378 هم‌ زمان با میلاد پیامبر اکرم ( ص ) و ولادت امام جعفر صادق ( ع ) در ساختمان مرکزی موزه‌ آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر رضوی افتتاح شد . این گنجینه از مجموعه‌ های مورد علاقه‌ جوانان مسافر تور مشهد بوده و از گنجینه ‌های پربازدید آستان قدس رضوی به شمار می‌رود .

موزه اسلحه مشهد
مراکز و پاساژهای کیش 3

بازار صفین یا بازار عرب‌ها از قدیمی‌ترین بازارهای کیش، و با معماری عربی است. بیش‌تر فروشنده‌ها نیز از بومیان، و عرب زبان هستند. این بازار یک طبقه، و دارای ۷۰ غرفه است که در زمینه‌های پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، اسباب‌بازی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، مواد غذایی و خرازی فعالیت می‌کنند.

مراکز و پاساژهای کیش 3
غذای محلی کیش

غذاهای محلی هر شهر نشان از فرهنگ ، آداب و رسوم و حتی شرایط جوی آن منطقه و مردم آن دارند . گر چه تصور ذهنی بیشتر مسافران و گردشگران تور کیش از جزیره کیش ، یک جزیره مدرن است اما قدمت این جزیره و هویت تاریخی آن از زوایای کمتر توجه شده به این جزیره زیبا و قدیمی ایران است . مردم بومی کیش غذا های محلی مخصوص خود دارند که هم خوشمزه هستند و هم متنوع که آشنایی با آن ها برای گردشگران تور کیش جالب توجه می باشد .

غذای محلی کیش
لباس محلی مردم مشهد

بسیاری از مسافران و زائران تور مشهد علاوه بر زیارت امام رضا ( ع ) و گردش و تفریح در جاذبه های گوناگون و زیبای شهر مشهد ، علاقه دارند تا کمی هم با ویژگی های مردم مشهد آشنا شوند و فرصت سفر را مغتنم شمرده و بر اطلاعات خود در خصوص نوع زندگی در این منطقه از کشور اضافه نمایند . لباس و نوع پوشش هموطنان عزیز در مشهد از جمله مواردی است که مسافران تور مشهد نسبت به داشتن آگاهی از آن تمایل بسیار دارند .

لباس محلی مردم مشهد
انتخاب صندلی در رزرو بلیط هواپیما

بسیاری از مسافران پس از رزرو بلیط هواپیما و ارائه بلیط تهیه شده به کارمند خدمات فرودگاهی و دریافت کارت پرواز این سوال را در ذهن دارند که کدام یک از صندلی های هواپیما راحت تر هستند . در پاسخ باید گفت به منظور داشتن پروازی راحت تر بهترین انتخاب صندلی های کنار بال هواپیما می باشد .

انتخاب صندلی در رزرو بلیط هواپیما
تور مشهد و غذای حضرتی

غذای حضرتی علاوه بر اینکه طعم متفاوتی دارد، حکایت شنیدنی هم دارد! غذای حضرتی را به خاطر ویژگی تبرک‌اش بی‌اغراق می‌توان یکی از پرطرفدارترین غذاها در ایران دانست، بسیاری از افرادی که بیمار دارند تلاش می‌کنند تا حتی‌المقدور اگر امکان ورود به مهمانسرا و صرف غذا را ندارند، در کنار درهای خروجی مهمانسرای حضرتی بایستند و از زائران تور مشهد که مهمان آنجا بوده‌اند، بخواهند برای شفای بیمارشان یا برای تبرک بخشی از غذای‌ خود را به آن ها بدهند که بخشی از غذا می‌تواند یک قاشق از غذا، بخشی از نان یا سوپ یا حتی نمک آن غذا باشد.

تور مشهد و غذای حضرتی
تور مشهد و سوغات شهر مشهد

مشهد ، مرکز استانی است که تنوع زیادی از محصولات ، کالاها و صنایع را در آن می توان دید و همه آن ها در مراکز خرید شهر ، عرضه می شوند . معمولا زائران تور مشهد پس از زیارت ، به دنبال خرید و تهیه سوغات برای دوستان و اقوام خود هستند . خوشبختانه آنچه در ویترین مغازه ها به چشم می خورد تنوع زیادی دارد و می توان برای هر سنی و سلیقه ای خرید کرد .

تور مشهد و سوغات شهر مشهد
مراکز و پاساژهای کیش 2

پیرو مقاله قبلی جهت آشنایی بیشتر گردشگران تور کیش با بازار ها و مراکز خرید کیش در این مقاله و مقاله بعدی به معرفی این مراکز خواهیم پرداخت .

مراکز و پاساژهای کیش 2
لهجه شیرین مشهد

برای مسافران تور مشهد در برخورد با بومیان شهر مشهد ، اولین چیزی که جالب توجه به نظر می رسد ، لهجه شیرین مشهدی است . لهجه مشهدی ، دارای خویشاوندی ثابت ‌شده ‌ای با لهجه هراتی است .

لهجه شیرین مشهد