مقالات گردشگری

اماکن تاریخی و سیاحتی مشهد

مشهد مقدس علاوه بر اینکه پایتخت معنوی کشور است و اماکن تاریخی و سیاحتی بسیاری دارد، یکی از قطب های صنایع دستی کشور محسوب می شود و مانند سایر شهرهای ایران دارای صنایع دستی مختص خود می باشد.

اماکن تاریخی و سیاحتی مشهد
تور کیش و ماهی های تزئینی

جزيره زیبای کيش به علت قرار گرفتن در آب هاي آزاد از نظر ماهي تنوع زيادي دارد . وجود این ماهي‌ها و ديگر آبزيان متنوع موجود در سواحل نیلگون خلیج فارس ، یکی از استثنايي‌ترين ويژگي های اين جزيره به شمار مي‌روند .

تور کیش و ماهی های تزئینی
گردشگری ماجراجویانه AdventureTourism

گردشگری ماجراجویانه (adventure tourism) شامل سفر های با اهداف خاص برای کاوش تجربیات جدید است که اغلب شامل ریسک کردن یا کنترل خطر همراه با چالش شخصی،در یک محیط طبیعی یا عجیب و غریب است.

گردشگری ماجراجویانه AdventureTourism
بیشتر بدانیم کیش 1

کیش از نظر پوشش گیاهی در منطقه نیمه حاره ای جنوب ایران قرار گرفته است . وجه مشخصه این منطقه حضور گیاهان مقاوم در برابر خشکی است که موجب سازگاری جالب توجهی در گیاهان منطقه شده است.

بیشتر بدانیم کیش 1
برترین ایرلاین های دنیا

بی شک صنعت هوانوردی دنیا،به سمت و سویی می رود که هیچ پایانی برای کمیت ها و کیفیت های آن قابل تصور نیست.

برترین ایرلاین های دنیا
مشهد را بیشتر بشناسیم 2

رفتن به سفر همیشه لذت بخش بوده و هست چرا که استراحت و تفریح موجب تلطیف روحیه و تجدید قوا می گردد. همواره یکی از بخش های جذاب هر سفر ، خرید و تهیه سوغاتی است!

مشهد را بیشتر بشناسیم 2
فواره تروی

«فــواره تــروی» كــه شــامل مجموعه ای اســت از فواره هــای كوچــک و بــزرگ، يكــی از زيباتريــن آب نماهــای جهــان بــه شــمار می آيــد كــه در منطقــه «تــروی» در شــهر «رم» در محــل تقاطــع ســه خيابــان بــه نــام «آكــوا ورجينــه» قرارگرفتــه و به عنــوان بزرگ تريــن فــواره دوران بــاروک، از جاذبه هــای مهــم گردشــگری ايتاليــا بــه شــمار می آيــد.

فواره تروی
راهکارهای حفظ سلامت در پرواز

مقوله سفرهای هوایی علیرغم فراگیری آن ها در روزگار کنونی،همچنان حائز نکاتی است که رعایت راهکارهای حفظ سلامت در پرواز آن ها می تواند تاثیر مستقیمی در کیفیت سفر داشته باشد.م.اردی که بعضا سخت و دشوار نیست وبا به کارگیری روش های ساده ای می توان از حصول نتیجه آن ها اطمینان حاصل کرد.

راهکارهای حفظ سلامت در پرواز
مشهد را بیشتر بشناسیم 1

در تاریخ ۸ آبان ماه سال ۱۳۸۸(8/8/88) مصادف با سالروز ولادت امام هشتم شیعیان ، مشهد رسما توسط رئیس جمهور وقت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، به عنوان « پایتخت معنوی ایران » انتخاب شد .

مشهد را بیشتر بشناسیم 1
خانه مردم شناسی بومیان کیش

یکی از شخصیت‌های معروف و محبوب کیش که در گذشته تاجر مروارید و صاحب یکی از بزرگ‌ترین لنج‌های بادبانی بود و به حرفه تجاری و گلافی (لنج سازی) نیز مهارت داشت، به نام مرحوم حاج عبدالله بن شاهین، وارث خانه ای در جزیره از سه نسل قبل خود بود .

خانه مردم شناسی بومیان کیش