اثر انگشت جایگزین کارت پرواز می شود


از این پس می توانید به جای به همراه بردن کارت شناسایی و کارت پرواز به فرودگاه، هنگام سوار شدن به هواپیما تنها از اثر انگشت خود استفاده کنید.

خطوط هواپیمایی دلتا ایرز آمریکا این تکنولوژی را در پروازهای خود به کار برده است تا مسافران بتوانند با قراردادن دو انگشت میانی خود بر روی یک دستگاه اسکنر احراز هویت کرده و سوار هواپیما شوند. بدین ترتیب فرایند طولانی و زمانبر تهیه چک لیست مسافران حذف شده و به سرعت می توان آنها را برای پرواز آماده کرد.

این سیستم ابتکاری، مبتنی بر فناوری بیومتریک خاصی است که توسط شرکت کلیر در نیویورک ابداع شده است و دلتا ایرز برای استفاده از این فناوری، کیوسکهای اسکن متعددی را در 22 فرودگاه آمریکا نصب کرده است.

با وجود اینکه استفاده از سیستم اسکنر به تسریع فرایند پرواز و احراز هویت مسافران منجر می شود، اما برخی نگران حفظ امنیت و حریم شخصی مسافران در استفاده از این تکنولوژی هستند، چرا که مسافران قبل از استفاده از سیستم یادشده می بایست گواهینامه خود را اسکن کرده و در اختیار این سیستم قرار دهند و علاوه بر این باید شماره تامین اجتماعیشان را نیز در آن وارد کنند از این رو هک شدن احتمالی سیستم مذکور موجب افشای اطلاعات خصوصی مسافرانی می شود که از پروازهای دلتا ایرز استفاده می کنند.

گفتنی است نصب و استفاده عملیاتی از این سیستم منوط به صدور تاییدیه اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده آمریکاست.


همراه با سفر بخیر آسوده باشید