آغاز رایزنی برای نرخ گذاری بلیت ایام اربعین


مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی: " جلسات رایزنی برای تعیین نرخ بلیت هواپیما به عتبات عالیات، ویژه ایام اربعین از هفته جاری آغاز می شود".

اسعدی سامانی درباره پیش بینی قیمت بلیت هواپیما به نجف از مقاصد مختلف کشورمان برای ایام اربعین اظهار داشت: "معمولا برای دهه اول محرم تقاضای قابل توجهی وجود ندارد و حجم عمده تقاضا برای بلیت هواپیما برای ایام اربعین است. بنابراین برنامه شرکتهای هواپیمایی برای فروش بلیت هواپیما به نجف، مختص همان ایام اربعین است و از هفته جاری رایزنی ها با شرکتهای داخلی و طرفهای عراقی برای نرخ گذاری و تعیین سقف و کف بلیت را شروع می کنیم".

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت مذاکره با روسها برای اجاره هواپیماهای سوخو 100، گفت: " از ورود هواپیماهای سوخو به ناوگان هوایی کشورمان پشیمان نشدیم، اما اوفک هنوز مجوز معامله با روسیه برای اجاره این هواپیماها را صادر نکرده است".

وی در ادامه افزود: "در مرحله اول قرار بر این است که کمتر از 10 فروند هواپیما از روسها اجاره کنیم و اگر سوخو امتحانش را در ایران پس داد، اقدام به خرید این تایپ هواپیما خواهیم کرد".

اسعدی سامانی، با بیان اینکه بخشی از قطعات هواپیماهای سوخو 100 از شرکتهای آمریکایی تامین می شود و بنابراین برای ورود این هواپیماها به کشورمان نیازمند اجازه اوفک هستیم، اظهار داشت: " در حال حاضر برای ورود هواپیماهای سوخو هیچ مانعی جز مجوز اوفک وجود ندارد".

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی با اشاره به آخرین وضعیت ارائه مجوز اوفک به سه شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، قشم ایر و آسمان برای نهایی شدن قراردادها با بویینگ گفت: " این شرکتها با حمایت وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری اخذ مجوز از اوفک هستند و نمی توان تاریخی برای صدور مجوزها اعلام کرد".