اطلاعات گردشگری

جاذبه های گردشگری،اطلاعات کشور ها،اطلاعات شهر های ایران،سفرنامه ها

حرم امام رضا مشهد

حرم امام رضا مشهد

علی بن موسی الرضا علیه السلام امام هشتم شیعیان فرزند امام موسی کاظم علیه السلام در ۱۱ ذیقعده سال ۱۴۸ قمری در مدینه متولد شدند و پس از هجرت به طوس در سن ۵۵ سالگی توسط مامون عباسی شهید شدند.

مشاهده اطلاعات بیشتر
آرامگاه محمدتقی خان پسیان مشهد

آرامگاه محمدتقی خان پسیان مشهد

آرامگاه محمد تقی خان پسیان اولین خلبان ایرانی در نزدیکی آرامگاه نادرشاه افشار و در باغچه شمالی باغ آرامگاه قرار دارد و لوحی سنگی بر آن نصب گردیده است. محمد تقی خان پسیان از میهن پرستان جوان و پر شور ایران بود.در سال 1309 هجری شمسی در تبریزبه دنیا آمده و در سال 1324 به تهران آمدو پس از پنج سال تحصیل در مدرسه نظام به درجه ستوانی رسید و پس از آن در جنگ معروف به مصلی،روس ها را شکست داد ه و سپس از مرزهای ایران گذشت.

مشاهده اطلاعات بیشتر
آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی مشهد

آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی مشهد

اين آرامگاه متعلق به ميرزا ابراهيم اوّل، دومين و بزرگترين واقف سادات رضوي است كه در سال 1042 ق دارفانی راوداع گفت و هم اینک این ارامگاه در محله کوهسنگی انتهای خیابان شهید بهشتی واقع شده است .وي از اجله‌ي سادات رضوي خراسان در دوران صفويه بوده است و نسب وی با بيست و يك واسطه به امام‌زاده «ابو جعفر موسي مبرقع»‌ فرزند حضرت جواد (ع) مي‌رسد

مشاهده اطلاعات بیشتر
بازارجنت مشهد

بازارجنت مشهد

درقدیم این راسته بازار جزیی از محله‌ای بزرگ به شمار می‌آمد که در قسمت مرتفع و بلند شهر شامل ارگ شهر و محله حکومتی و اعیانی چهار باغ قرار داشت. وضعیت اقتصادی شهر مشهد سبب گردیده تا خانه‌های این راسته به مراکز تجاری تغییر یابد. امروزه این مکان یکی از مراکز مهم تهیه پوشاک در این شهر می‌باشد.

مشاهده اطلاعات بیشتر
روستای آندرخ مشهد

روستای آندرخ مشهد

روستايي خوش آب و هوا از حومه تبادكان است كه در سی ودو كيلومتري شمال شرقي مشهد و در مسير كلات نادري واقع گردیده است . اين مكان يكي از تفرجگاهها و پايگاههاي ورزشي ، ويژه كوهنوردان و صخره نوردان اطراف مشهد میباشد . دره اندروخ با ديواره هاي سنگي بلند احاطه شده و داراي غاري با دهان بزرگ میباشد.

مشاهده اطلاعات بیشتر
روستای پاژ مشهد

روستای پاژ مشهد

روستاي پاژ زادگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در پانزده كيلومتري شمال شهر مشهد در تقاطع جاده كارده به كلات نادري واقع شده است. به استناد متون تاريخي و ادبی اين روستا زادگاه حكيم ابوالقاسم فردوسي است بطوريكه حكيم حماسه سراي ايران در سال 329 يا 330 هجري قمري در همين روستا چشم به جهان گشود و در سن 30 سالگي نظم شاهنامه را آغازنموده و پس از صرف 35 سال اشعار حماسي خود را بنام شاهنامه به پايان رسانيد و به روايت مشهور سال 416 ه. ق به ديار باقي شتافت.

مشاهده اطلاعات بیشتر
روستای جاغرق مشهد

روستای جاغرق مشهد

روستایی ییلاقی جاغرق در بیست ویک کیلومتری شمال غربی مشهد و در فاصله ی هفت کیلومتری جنوب غربی طرقبه واقع شده است . جاغرق دارای آب و هوای معتدل کوهستانی، باغ های میوه و دره های سرسبز و پرآب است . این ناحیه اقامتگاههای موقت و رستوران هایی برای استراحت و تفریح توریستها رادارد.

مشاهده اطلاعات بیشتر
روستای دهسرخ مشهد

روستای دهسرخ مشهد

روستای دهسرخ در کیلومتر 45 جاده مشهد- نیشابور در 17كیلومتری شهر ملك آباد در مسير گذر امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام از نيشابور به سمت توس واقع شده است.این روستا بیش از2هزار سال قدمت تاریخی دارد و هم اکنون جمعیتی نزدیک به هزار نفر درآن سکونت دارند. این روستا متبرك به قدوم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام

مشاهده اطلاعات بیشتر
روستای مج مشهد

روستای مج مشهد

این روستا در دامنه کوههای بلند واقع شده است و از اطراف به روستاهای مغان، ازغد، مایانات و طرقبه و از سوی دیگر به روستای تجر، سربرج و سد طرق منتهی می گردد و درطرف دیگر به روستاهای پیوه ژن، زشک و روستای دیزباد راه می یابد

مشاهده اطلاعات بیشتر
روستای نعندر مشهد

روستای نعندر مشهد

روستاي نغندر از توابع بخش طرقبه است و در فاصله ده كيلومتري طرقبه واقع شده است . اين روستاي سرسبز و آباد با چشم اندازهاي طبيعي شگرف در دامنه هاي شمالي بينالود قرار گرفته است.

مشاهده اطلاعات بیشتر

همیشه با سفربخیر در ارتباط باشید

  • تلفن تماس (از ساعت 9 الی 17:30) : 88482010-021
  • تلفن پشتیبانی (از ساعت 17:30 الی 24:00) : 09015482010
  • پست الکترونیک : info[at]safarbekheir[dot]ir
امتیاز دهید