اطلاعات گردشگری

جاذبه های گردشگری،اطلاعات کشور ها،اطلاعات شهر های ایران،سفرنامه ها

حرم امام رضا مشهد

حرم امام رضا مشهد

علی بن موسی الرضا علیه السلام امام هشتم شیعیان فرزند امام موسی کاظم علیه السلام در ۱۱ ذیقعده سال ۱۴۸ قمری در مدینه متولد شدند و پس از هجرت به طوس در سن ۵۵ سالگی توسط مامون عباسی شهید شدند.

مشاهده اطلاعات بیشتر
آرامگاه محمدتقی خان پسیان مشهد

آرامگاه محمدتقی خان پسیان مشهد

آرامگاه محمد تقی خان پسیان اولین خلبان ایرانی در نزدیکی آرامگاه نادرشاه افشار و در باغچه شمالی باغ آرامگاه قرار دارد و لوحی سنگی بر آن نصب گردیده است. محمد تقی خان پسیان از میهن پرستان جوان و پر شور ایران بود.در سال 1309 هجری شمسی در تبریزبه دنیا آمده و در سال 1324 به تهران آمدو پس از پنج سال تحصیل در مدرسه نظام به درجه ستوانی رسید و پس از آن در جنگ معروف به مصلی،روس ها را شکست داد ه و سپس از مرزهای ایران گذشت.

مشاهده اطلاعات بیشتر
آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی مشهد

آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی مشهد

اين آرامگاه متعلق به ميرزا ابراهيم اوّل، دومين و بزرگترين واقف سادات رضوي است كه در سال 1042 ق دارفانی راوداع گفت و هم اینک این ارامگاه در محله کوهسنگی انتهای خیابان شهید بهشتی واقع شده است .وي از اجله‌ي سادات رضوي خراسان در دوران صفويه بوده است و نسب وی با بيست و يك واسطه به امام‌زاده «ابو جعفر موسي مبرقع»‌ فرزند حضرت جواد (ع) مي‌رسد

مشاهده اطلاعات بیشتر
بازارجنت مشهد

بازارجنت مشهد

درقدیم این راسته بازار جزیی از محله‌ای بزرگ به شمار می‌آمد که در قسمت مرتفع و بلند شهر شامل ارگ شهر و محله حکومتی و اعیانی چهار باغ قرار داشت. وضعیت اقتصادی شهر مشهد سبب گردیده تا خانه‌های این راسته به مراکز تجاری تغییر یابد. امروزه این مکان یکی از مراکز مهم تهیه پوشاک در این شهر می‌باشد.

مشاهده اطلاعات بیشتر
روستای آندرخ مشهد

روستای آندرخ مشهد

روستايي خوش آب و هوا از حومه تبادكان است كه در سی ودو كيلومتري شمال شرقي مشهد و در مسير كلات نادري واقع گردیده است . اين مكان يكي از تفرجگاهها و پايگاههاي ورزشي ، ويژه كوهنوردان و صخره نوردان اطراف مشهد میباشد . دره اندروخ با ديواره هاي سنگي بلند احاطه شده و داراي غاري با دهان بزرگ میباشد.

مشاهده اطلاعات بیشتر

همیشه با سفربخیر در ارتباط باشید

  • تلفن تماس (از ساعت 9 الی 17:30) : 88482010-021
  • تلفن پشتیبانی (از ساعت 17:30 الی 24:00) : 09015482010
  • پست الکترونیک : info[at]safarbekheir[dot]ir
امتیاز دهید